Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
Jesteś w archiwalnej wersji strony Centrum Rzeźby Polskiej, strona ta nie będzie już aktualizowana a zawarte tu informacje mogą być nieaktualne.
EUROPEAN LAND ART NETWORK
 Wydarzenia
Aktualności »
»  DOTYK / THE TOUCH
»  STAŻE W INSTYTUCJACH KULTURY
»  Goście w Orońsku
»  Prof. Jan Berdyszak (1934–2014)
»  Oferta pobytów edukacyjnych na lata 2014 - 2015
Pobyty indywidualne »
»  Bartłomiej Kurzeja
»  Aleksandra Ławicka-Cuper i Alain Lapicore
»  EWA BEYER-FORMELA
Plenery »
»  Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie
»  VI Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie im. Katarzyny Kobro 2014
»  Warsztaty rzeźbiarskie Uniwersytetu Śląskiego, filia w Cieszynie
»  VII Międzynarodowy Plener Ceramiczny LAB ORO
»  Wolna Grupa Ceramika w Orońsku
»  Akademia Orońska Liceum Plastycznego z Tomaszowa Mazowieckiego
Konkursy »
»  Rozdroża wolności

więcej »

 Aktualne wystawy
Muzeum Rzeźby Współczesnej »
»  ALFABET RZEŹBY – vwzż
Galeria Oranżeria »
»  Adam Garnek TURBINA
Galeria Kaplica »
»  Ewa Wesołowska O=O

więcej »

 Nasi Partnerzy
»  Rada Programowa
»  Kapituła honorowa
»  Mecenas roku
»  Nasi darczyńcy

 

 Patronat Kwartalnika Rzeźby
OROŃSKO
»  LUDWIKA OGORZELEC Napięcia intelektualne
»  TECHNE Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku
»  Sylwester Ambroziak
»  Zorka Wollny


O.pl
członekKonkurs na Pomnik Smoleński
Wolna Grupa Ceramika w Orońsku

Od 5 do 20 lipca w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywa się kolejny plener Wolnej Grupy Ceramika, którą tworzą amatorzy i artyści profesjonalni. Większość osób współpracuje z Pracownią Ceramiki „AngobA”, funkcjonującą przy Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie.


Więcej zdjęć w galerii Wolna Grupa Ceramika w Orońsku

Od początku istnienia grupa odbywa letnie plenery w Centrum Rzeźby Polskiej, korzystając z usług orońskiej pracowni ceramicznej i zatrudnionych tutaj specjalistów. Uczestnicy mają tutaj idealne warunki do eksperymentowania z formami i materiałami.

Organizatorem i koordynatorem orońskich warsztatów jest Wiesława Karolkiewicz-Mills, z wykształcenia anglistka. Swą przygodę z ceramiką rozpoczęła ponad 10 lat temu, kiedy podjęła współpracę z Pracownią „AngobA”. Jej prace, wykonane różnymi technikami, wystawiane były i są na licznych wystawach Grupy. Zajmuje się też starą japońską techniką wypalania naked raku – malowanie dymem. Jest również jednym z członków założycieli Związku Ceramików Polskich. (…) w tym roku już po raz dziesiąty nasza Grupa o płynnym składzie uczestników pod nazwą „Wolna Grupa Ceramika” przyjechała na plener ceramiczny do Orońska. Ściślej mówiąc, bardziej niż ceramiczny, jest to plener wypalania ceramiki metodą raku. Eksperymentujemy ze szkliwami oraz z samymi technikami wypalania i redukcji. Będąc takimi entuzjastami „rakowania” już wiemy, że efekty naszych działań będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące niż w latach ubiegłych

Uczestnicy pleneru korzystają z fachowej pomocy Joanny Nadzykowskiej-Szarkowskiej, absolwentki Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP, która od wielu lat współpracuje z Pracownią Ceramiki „AngobA”, uczestniczy każdego roku w wystawach tej Pracowni, prowadzi tam też m.in. zajęcia z ceramiki. W trakcie pobytu artystka tworzy pracę pt. natura… ciąg dalszy, do której wykorzystuje glinę i ogień.

Fachowych porad udziela też Małgorzata Miękina, z wykształcenia socjolog, która od lat pracuje głównie w glinie, tworzy ceramikę artystyczną oraz użytkową. Uczestniczy w wystawach zbiorowych Pracowni „AngobA”, Pracowni Ceramiki Artystycznej „Czary” oraz Stowarzyszenia KERAMOS. Jest członkiem ZAP. Przygotowuje swoje prace do Biennale Ceramiki 2014.

Uczestnicy tegorocznego pleneru: Alex Bieguński, Agnieszka Czapczyska, Lila Czapczyńska, Justa Domańska, Stefania Egierszdorff, Marta Forycka, Bożena Głażewska, Emilia Grzymała, Anna Hyla, Justyna Kosmalska, Marta Nowacka, Joanna Sambor, Agnes Sobków, Joanna Wróbel, Urszula Ziarkiewicz, Teresa Życzyńska.kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2014-07-15 08:52:30, czytane: 4576 x

mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional