Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
Jesteś w archiwalnej wersji strony Centrum Rzeźby Polskiej, strona ta nie będzie już aktualizowana a zawarte tu informacje mogą być nieaktualne.
EUROPEAN LAND ART NETWORK
 Wydarzenia
Aktualności »
»  DOTYK / THE TOUCH
»  STAŻE W INSTYTUCJACH KULTURY
»  Goście w Orońsku
»  Prof. Jan Berdyszak (1934–2014)
»  Oferta pobytów edukacyjnych na lata 2014 - 2015
Pobyty indywidualne »
»  Bartłomiej Kurzeja
»  Aleksandra Ławicka-Cuper i Alain Lapicore
»  EWA BEYER-FORMELA
Plenery »
»  Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie
»  VI Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie im. Katarzyny Kobro 2014
»  Warsztaty rzeźbiarskie Uniwersytetu Śląskiego, filia w Cieszynie
»  VII Międzynarodowy Plener Ceramiczny LAB ORO
»  Wolna Grupa Ceramika w Orońsku
»  Akademia Orońska Liceum Plastycznego z Tomaszowa Mazowieckiego
Konkursy »
»  Rozdroża wolności

więcej »

 Aktualne wystawy
Muzeum Rzeźby Współczesnej »
»  ALFABET RZEŹBY – vwzż
Galeria Oranżeria »
»  Adam Garnek TURBINA
Galeria Kaplica »
»  Ewa Wesołowska O=O

więcej »

 Nasi Partnerzy
»  Rada Programowa
»  Kapituła honorowa
»  Mecenas roku
»  Nasi darczyńcy

 

 Patronat Kwartalnika Rzeźby
OROŃSKO
»  LUDWIKA OGORZELEC Napięcia intelektualne
»  TECHNE Wystawa studentów Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku
»  Sylwester Ambroziak
»  Zorka Wollny


O.pl
członekKonkurs na Pomnik Smoleński
Akademia Orońska Liceum Plastycznego z Tomaszowa Mazowieckiego

Na początku lipca, po raz kolejny w ramach Akademii Orońskiej, uczniowie Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Tomaszowa Mazowieckiego brali udział w warsztatach ceramicznych oraz zajęciach z malarstwa i rzeźby. Zajęcia w pracowni ceramicznej prowadziła Urszula Kaszewska – ceramiczka, pracownik CRP. Korzystając z fachowej pomocy artysty rzeźbiarza, Marcina Mielczarka, młodzież uczyła się również podstaw rzeźby. Poznawali techniki i tworzywa rzeźbiarskie, pracowali m.in. w kamieniu.


Więcej zdjęć w galerii Akademia Orońska Liceum Plastycznego z Tomaszowa Mazowieckiego

W trakcie pleneru odbywały się również zajęcia malarskie pod okiem nauczyciela z Liceum Plastycznego , pani Krystyny Urbanowicz-Dudek. Uczniowie korzystali z pięknej pogody i poszukiwali tematów swoich prac w urokliwych zakątkach orońskiego parku.

W trakcie przerwy w zajęciach warsztatowych poznali historię i obecną działalność Centrum Rzeźby Polskiej, obejrzeli eksponowane na aktualnych wystawach prace artystów: Jana Szczepkowskiego, Włodzimierza Ciesielskiego i Józefa Jana Gosławskiego.

Opiekę merytoryczną nad całością sprawowała Krystyna Urbanowicz-Dudek – artysta plastyk, absolwentka Wydziału Grafiki Warsztatowej PWSSP w Łodzi, oraz Marcin Mielczarek – absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w marcu 2012 roku obronił pracę doktorską w ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Artysta jest częstym gościem orońskiego Centrum. Znamy go m.in. jako twórcę postaci z bajek dla dzieci łódzkiej wytwórni filmowej Se-ma-for, które powstały w ramach projektu „Bajkowa Łódź”. W trakcie pobytu w Orońsku w maju 2010 roku zrealizował pomnik Fryderyka Chopina, który można oglądać w parku w Żychlinie.

Głównym celem pleneru artystycznego uczniów było studiowanie natury w pięknym parku orońskim. Uczniowie ze sztalugami, blejtramami i farbami wychodzili w plener, poznawali tajniki i problemy wynikające z malowaniem pejzażu w plenerze. Był to już trzeci z kolei plener uczniów w CRP. Co roku chętnie wracamy do Akademii Orońskiej. Co roku z wielką przyjemnością, kolejne roczniki uzdolnionej młodzieży z powiatu tomaszowskiego, odwiedzają to wyjątkowe miejsce, poznają możliwości Akademii, uczą się przez twórczą pracę, jak również, w czasie wakacji odpoczywają.

Warsztaty te, podobnie jak poprzednie, były finansowane z funduszy Unii Europejskiej. W piątek, 4 lipca odbyło się podsumowanie pobytu połączone z pokazem prac oraz z wręczeniem uczestnikom certyfikatów ukończenia Akademii.kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2014-07-07 13:58:26, czytane: 4638 x

mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional