Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
Jesteś w archiwalnej wersji strony Centrum Rzeźby Polskiej, strona ta nie będzie już aktualizowana a zawarte tu informacje mogą być nieaktualne.

 OPTR

Orońskie pomniki

Orońsko znane jest w środowisku ludzi sztuki jako miejsce urzeczywistniania projektów artystycznych. W Ośrodku Pracy Twórczej Rzeźbiarzy powstają zarówno realizacje kameralne, prezentowane na różnorodnych wystawach sztuki, jak i dzieła w większej skali, przeznaczone do celów bardziej spektakularnych. Wśród tych ostatnich dominują modelowane w pracowniach rzeźbiarskich i transportowane potem do wielu zakątków Polski pomniki. W trakcie dotychczasowej działalności Ośrodka powstało kilkanaście pomników. W formach mniej lub bardziej monumentalnych opracowywali tu swoje dzieła tacy artyści jak: Wanda Czełkowska, Adam Myjak, Antoni Janusz Pastwa, Jan Kucz, Maciej Szańkowski, Ryszard Stryjecki.

Możliwości pracowni usługowych Orońska są stale ulepszane. Obecnie trwa budowa większej odlewni, która w niedalekiej przyszłości pozwoli na przeprowadzenie wszystkich etapów tworzenia nawet dużych form pomnikowych.


2002 - Adam Myjak, Antoni Janusz Pastwa, Kwadryga Apollina, Warszawa - Teatr Wielki

2002 - Adam Myjak, Antoni Janusz Pastwa, Kwadryga Apollina, Warszawa - Teatr Wielki

Więcej zdjęć w galerii Orońskie pomniki
 

Ostatnia aktualizacja: 2006-08-31 09:54:34

mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional