Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

ANDRZEJ WIŚNIEWSKI

Od 1 października z pracowni w Orońsku korzysta Andrzej Wiśniewski – artysta, który od 2000 roku mieszka i pracuje w Hiszpanii.


Więcej zdjęć w galerii Andrzej Wiśniewski

Edukację artystyczną rozpoczął w Polsce. W latach 1973-1976 studiował w ASP w Gdańsku i w Warszawie.

W roku 1978 ukończył Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Brukseli – dyplom z litografii i grafiki wyróżniony złotym medalem.

W mojej twórczości inspiruję się śladem, który pozostał po szeroko pojętej działalności ludzkiej. Jest to podstawowy przyczynek do ułożenia procesu twórczego, w którym za jedną z naczelnych cech przyjmuję metamorfozę…

W wyniku tego procesu otrzymuję przedmiot, który jak znalezisko archeologiczne może być różnorodnie interpretowane, co w przypadku sztuki odwołuje się do wyobraźni, z której wybieram jedną lub dwie możliwości, rekonstruując przedmiot, podobnie jak to robią archeolodzy.

W CRP Andrzej Wiśniewski gości po raz trzeci. Wykorzystując możliwości pracowni ceramicznej, eksperymentuje łącząc różnorodne materiały, tworząc w ten sposób unikalne przedmioty sztuki.

Dzięki wspaniałej atmosferze i współpracy z pracownikami Centrum mogę realizować swoje projekty artystyczne. Wyrażam nadzieję, że moje prace zostaną w najbliższym czasie pokazane w Centrum Rzeźby w Orońsku…kategoria: Pobyty indywidualne, wiadomość dodano: 2007-10-11 09:59:53, czytane: 5000 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional