Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Pobyt rzeĽbiarzy, członków Okręgu Warszawskiego ZPAP

Od 8 do 31 paĽdziernika 2014 roku w orońskich pracowniach przebywali i tworzyli warszawscy arty¶ci rzeĽbiarze, członkowie Okręgu Warszawskiego ZPAP, Majid Jammoul i Czesław Kozanowski.Kozanowski Czesław

Kozanowski Czesław

Więcej zdjęć w galerii Pobyt rzeĽbiarzy, członków Okręgu Warszawskiego ZPAP

Majid Jammoul jest z pochodzenia Syryjczykiem. Pocz±tków rzeĽby, rysunku i malarstwa uczył się na kursach w Centrum Sztuk Plastycznych w Damaszku w latach 1964–1968. Naukę kontynuował na Wydziale RzeĽby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1975 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem. W latach 1975–1991 uczył rzeĽby w szkołach artystycznych w Damaszku. Jest członkiem ZPAP Okręgu Warszawskiego, gdzie od 2006 do 2013 był przewodnicz±cym Sekcji RzeĽby. Za swoje prace rzeĽbiarskie otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Uczestniczył w wystawach, sympozjach i plenerach w Syrii oraz w innych krajach: Polsce, Turcji, Tunezji, Francji, Chinach, Dubaju, Hiszpanii. W Polsce jego prace najczę¶ciej można ogl±dać na wystawach organizowanych przez Okręg Warszawski ZPAP. Uczestniczył w orońskich plenerach „RzeĽba w kamieniu”. Do 10 listopada 2014 roku realizacje artysty można zobaczyć na wystawie rzeĽby plenerowej „The Garden Gallery” w parku otaczaj±cym Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Prace Majida Jammoula znajduj± się w zbiorach Muzeum Narodowego w Damaszku, Ministerstwa Kultury Syrii, muzeów sztuki w Syrii, CRP w Orońsku oraz w kolekcjach prywatnych na ¶wiecie.

Czesław Kozanowski jest absolwentem Wydziału RzeĽby ASP w Warszawie. RzeĽby uczył się w pracowni prof. Tadeusza Łodziany, gdzie w roku 1974 uzyskał dyplom. W latach 1976–1986 prowadził pracownię zagospodarowania przestrzennego w Warszawie. Jest członkiem ZPAP, dwukrotnie przewodniczył Sekcji RzeĽby Okręgu Warszawskiego ZPAP. Jest prezesem Stowarzyszenia Twórczego „Asocjacje RzeĽby”. Swoje prace realizuje w kamieniu, szczególnie w marmurze. RzeĽby kameralne i plenerowe trafiły do instytucji i zbiorów prywatnych w Polsce, Francji, Niemczech, Rosji. Corocznie uczestniczy w wystawach Sekcji RzeĽby OW ZPAP. W 2013 roku artysta zdobył I nagrodę w konkursie na rzeĽbę „W Hołdzie Polskim Artystom Baletu” za pracę „Tańcz±ca”.

W trakcie trzytygodniowego pobytu w Orońsku wykonał w marmurze rzeĽbę „Genezis”.

Prace artystów powstałe w Orońsku będ± prezentowane w grudniu tego roku na wystawie w Galerii Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej w Warszawie.kategoria: Pobyty indywidualne, wiadomo¶ć dodano: 2014-10-31 13:38:40, czytane: 1435 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional