Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Kolejny etap Akademii Orońskiej

W czerwcu, w ramach warsztatów edukacyjnych pod nazwą Akademia Orońska, w orońskich pracowniach przebywała grupa młodzieży klasy trzeciej z Liceum Plastycznego w Słupsku. Nadzór merytoryczny nad całością sprawowała Urszula Kaszewska – ceramik, pracownik Centrum.Więcej zdjęć w galerii Akademia Orońska 2014 - Słupsk

W trakcie pobytu uczniowie mieli możliwość poznania różnorodne techniki ceramiczne i rzeźbiarskie m.in. toczenie na kole garncarskim i modelowanie w glinie.

Obok zajęć warsztatowych uczestnicy Akademii zaznajomili się z historią i współczesną działalnością instytucji, zwiedzili ekspozycję w Pałacu Józefa Brandta, wystawy w muzeum i w galeriach.

Uczestnicy: Katarzyna Krasna, Daria Raszewska, Dominika Krzysia, Kinga Łysiuk, Monika Miotek, Małgorzata Wiertel, Klaudia Stańko, Kornelia Muniak, Angelika Rogoza.

„(…) już po raz drugi uczestniczymy w plenerze rzeźbiarskim w malowniczej miejscowości Orońsko. Większość czasu spędzamy w pracowni ceramicznej pod okiem Pani Uli Kaszewskiej, której serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, cierpliwość i poświęcony czas. Rozwinęliśmy dzięki naszej mentorce umiejętności w zakresie ceramiki i rzeźby. Motywy zaczerpnięte z otaczającej nas przestrzeni są inspiracją do tworzenia naszych prac ()”.kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2014-06-26 13:48:23, czytane: 1445 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional