Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Oferta pobytów edukacyjnych na lata 2014 - 2015

Akademia OrońskaSerdecznie zapraszamy do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku na kilkudniowe pobyty edukacyjne w ramach programu AKADEMIA OROŃSKA. Tradycja historyczna wiąże to miejsce z postacią słynnego, polskiego malarza Józefa Brandta, który osiedliwszy się w Orońsku, założył i przez szereg lat prowadził pracownię edukacyjną pod nazwą Wolnej Akademii Orońskiej. My, w nawiązaniu do zaszczytnej przeszłości, nadaliśmy jej bardziej współczesną formę.Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich o profilu plastycznym. Grupy do 25 osób z opiekunami. Organizujemy turnusy 4-, 5-, 6-, 7-dniowe.

Na odwiedzających czeka wiele atrakcji. W Pałacu Józefa Brandta urządzono stałą ekspozycję XIX-wiecznych wnętrz dworskich. W Muzeum Rzeźby Współczesnej i w galeriach ekspozycyjnych organizowane są czasowe wystawy monograficzne i problemowe, poświęcone zagadnieniom sztuki współczesnej. Rozległy park krajobrazowy jest jednocześnie galerią rzeźby w otwartej przestrzeni. Ośrodek Pracy Twórczej Rzeźbiarzy udostępnia pracownie specjalistyczne na wszelkie działania związane z techniką rzeźbiarską.

PROGRAM EDUKACYJNY:

  • zwiedzanie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
  • zapoznanie z technikami rzeźbiarskimi w Ośrodku Pracy Twórczej Rzeźbiarzy
  • warsztaty ceramiczne: modelowanie w glinie, toczenie na kole garncarskim, wypał w różnorodnych
  • technikach
  • warsztaty plastyczne: malowanie w plenerze, kompozycja, rysunek
  • warsztaty ekologiczne w terenie z wykorzystaniem materiałów naturalnych (gałęzie, kamienie, trzcina, słoma, liście itd.)
  • spotkania z rzeźbiarzami
  • pokazy filmów o sztuce

ODPOCZYNEK:

  • wycieczki krajoznawcze po regionie: zwiedzanie Szydłowca (gotycko-renesansowy zespół miejski, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych), Radomia (Rynek Kazimierzowski i ul. Żeromskiego, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Wsi Radomskiej) i regionu (kamieniołom piaskowca w Śmiłowie)
  • spotkania przy ognisku

W cenę turnusu wliczone są noclegi, pełne wyżywienie, opieka instruktorów i przewodników na terenie CRP, materiały do warsztatów ceramicznych, plastycznych i edukacyjnych. W przypadku wyboru opcji wycieczek krajoznawczych, należy dodatkowo wziąć pod uwagę koszty przejazdów do Szydłowca, Radomia lub Śmiłowa oraz bilety wstępu do muzeów (około 30–40 zł na osobę).

Ceny ewentualnego wypału ceramiki w piecu elektrycznym oraz odlewu przygotowanych form w brązie techniką na wosk tracony lub piaskową – do uzgodnienia na miejscu.

Pełna oferta w pliku: Akademia Orońska 2014/2015kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2014-04-29 11:13:27, czytane: 5360 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional