Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

NOC MUZEÓW

Noc muzeówCentrum Rzeźby Polskiej po raz pierwszy w swojej historii przyłączy się w tym roku do udziału w popularnej imprezie – Noc Muzeów. W sobotę, 17 maja, od godziny 18.00, udostępnione zostaną wystawy: „Ecce Animalia” w galerii Muzeum Rzeźby Współczesnej, Krzysztofa Rozpondka w Galerii „Kaplica”, Wiktora Gajdy w Galerii „Oranżeria” oraz Pałac Józefa Brandta. Nieodpłatna możliwość oglądania ekspozycji muzealnych to nie jedyna atrakcja, jaka została przewidziana na ten wyjątkowy wieczór. Zabytkowy park rzeźby rozświetlony zostanie licznymi lampionami, a na jego terenie odbywać się będą warsztaty. Poprowadzą je artyści rezydujący w pracowniach artystycznych, studenci Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracownicy Centrum Rzeźby Polskiej oraz Rafał Sabat z OrigamiArt. Wydarzeniami towarzyszącym imprezie będą: bieg na 5 kilometrów oraz pokaz zabytkowych samochodów.

Noc muzeów

Noc Muzeów w Orońsku to także koncerty. Na najmłodszym instrumencie świata – HANG DRUMIE zagra Krzysztof Lottig – muzyk, który za jego pomocą generuje dźwięki o uzdrawiającej i relaksującej ciało mocy. O godzinie 20.00 na scenie ustawionej pod muzeum, pojawi się SKUBAS z zespołem, aby zaprezentować materiał muzyczny z wydanego w 2013 roku albumu „Wilczełyko”. Będzie to jeden z zaledwie kilku koncertów artysty w ramach zaplanowanej na wiosnę-lato 2014 trasy koncertowej. Obok Orońska znalazły się na niej takie miejsca jak: Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival czy Life Festival Oświęcim.

Chętni do spędzenia majowego wieczoru ze sztuką będą mogli przyjechać do Orońska darmowym autobusem, który odjedzie z przystanku na ulicy Poniatowskiego w Radomiu o godzinach 17.30 i 19.00. Autobusy powrotne do Radomia o 21.30 oraz 23.00. Zapraszamy na NOC MUZEÓW!

Informacje oraz zapisy na bieg na 5 km: www.oronsko.org

 

Plan imprezy:

17.00 Start biegu na 5 km

18.00 Początek imprezy

18.30 Koncert Krzysztofa Lottiga na Hang Caisa Drum (część I)

19.00 Wręczenie nagród zwycięzcom biegu na 5 km

19.15 Prezentacja zabytkowych samochodów

19.00 Koncert Krzysztofa Lottiga na Hang Caisa Drum (część II)

19.30 Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Ecce Animalia”

19.50 Happening studentów ASP Warszawa

20.00 Koncert zespołu SKUBAS

22.00 Pokaz wypału raku

22.30 Prezentacja działań studentów ASP Warszawa

23.00 Zakończenie

Podczas trwania całej imprezy odbywać się będą warsztaty origami, warsztaty ceramiczne, zajęcia plastyczne dla dzieci, spotkania z artystami w pracowniach rzeźbiarskich. Dostępne bezpłatnie będą wszystkie galerie sztuki na terenie Centrum Rzeźby Polskiej oraz zabytkowy, dziewiętnastowieczny, Pałac Józefa Brandta. Przy Muzeum Rzeźby Współczesnej będzie funkcjonować strefa gastronomiczna.kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2014-04-29 07:15:39, czytane: 2246 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional