Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

VII FESTIWAL SZTUKI im. Jerzego Buszy Random In Radom

VII FESTIWAL SZTUKI im. Jerzego Buszy Random In Radom

FOTOOBIEKT ZIDENTYFIKOWANY…Więcej zdjęć w galerii VII FESTIWAL SZTUKI im. Jerzego Buszy Random In Radom

Pojawił się po raz pierwszy podczas festiwalu Warsaw Photo Days, drugi poszerzony pokaz prezentujemy w MCSW ELEKTROWNIA w Radomiu oraz ciąg dalszy w CRP w Orońsku w Galerii „Monumentalnej”.

Fotoobiekt nie jest zjawiskiem atmosferycznym, ani efektem halucynacji, nie pochodzi z nieznanych oficjalnie technologii i nie zniknie do końca stycznia 2014 roku.

Na wystawach zobaczymy obiekty fotograficzne polskich artystów. Są to unikatowe dzieła wykraczające poza tradycyjną koncepcję medium fotograficznego. Dzięki poszerzeniu płaskiej iluzji przestrzennej o przestrzeń realną, fotoobiekty stanowią alternatywną formę fotografii. W większości są to projekty intermedialne. Właśnie ta intermedialność sprawia, że pojęcie fotoobiektu jest szerokie i wieloaspektowe. Pokazywane prace powstały na przestrzeni ostatnich kilku dekad, od lat 60. XX wieku po lata XXI wieku.

Zobaczymy prace m.in. Kuby Bąkowskiego, Krzysztofa M. Bednarskiego, Bożenny Biskupskiej, Wojciecha Bruszewskiego, Tomasza Ciecierskiego, Łodzi Kaliskiej, Jerzego Kaliny, Edwarda Krasińskiego, Natalii LL, Józefa Robakowskiego, Zofii Rydet, Zygmunta Rytki, Jana St. Wojciechowskiego, Jerzego Truszkowskiego i wielu innych.

NAWIGACJA :: Busza + Golec + Olejnikowska

LOKALIZACJA :: MCSW ELEKTROWNIA w Radomiu, ul Domagalskiego 5 i CRP w Orońsku, ul. Topolowa 1kategoria: Galeria Monumentalna, wiadomość dodano: 2013-12-18 10:33:38, czytane: 1842 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional