Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

„Obiad czwartkowy”, czyli doroczne spotkanie Honorowej Kapituły Konkursu „Mecenas Roku”

„Obiady czwartkowe” to nawiązanie do najlepszych kulturowych tradycji polskiej historii.

Po raz trzeci we wnętrzach Pałacu Józefa Brandta spotkali się członkowie Honorowej Kapituły Konkursu „Mecenas Roku” Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W jej skład wchodzą wszyscy laureaci statuetki Atamana, wręczanej corocznie na uroczystej gali konkursu „Mecenas Roku” podczas „Imienin Brandta”.Więcej zdjęć w galerii Spotkanie Honorowej Kapituły Konkursu „Mecenas Roku”

Obecnie Honorowa Kapituła liczy już 10 członków. Pierwszy Ataman został przyznany w 2004 roku, a wyróżniono wtedy Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Radomiu. W roku 2005 tytuł otrzymała firma PZU Życie SA z Warszawy, w 2006 Humansoft Sp. z o.o. z Radomia, w 2007 Zakłady Automatyki Kombud SA z Radomia, w 2008 firma Chmielna Inwestycje Sp. z o.o. z Warszawy, w 2009 Artpol Artur Popławski z Radomia, w 2010 Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Zakład Gazowniczy Radom, w 2011 Dorbud SA Tomasz Tworek z Kielc, w 2012 Bank PeKaO BP z Warszawy. Ostatnim, tegorocznym laureatem została firma MAR ROM Marian Janiszek i wspólnicy z Dobruta.

Dzięki współpracy z tak szacownym gremium w Orońsku zorganizowano kilka interesujących wystaw (m.in. jubileuszową ekspozycję „Niepokorny” Xawerego Dunikowskiego, „Retrospektywę” Magdaleny Abakanowicz), wydano cenne publikacje katalogowe (m.in. katalog wystawy Barbary Falender) czy przygotowano imprezy o charakterze promocyjno-edukacyjnym („Majówka ze sztuką”, „Niespodziewany Początek Jesieni”, „Imieniny Brandta”).

Na czwartkowe posiedzenie Kapituły, 24 października, przybyło 6 członków: pan prezes Artur Popławski z Przedsiębiorstwa Handlowego Artpol z Radomia, pan prezes Tomasz Tworek z firmy DORBUD SA z Kielc, pan dyrektor Paweł Łodyga z Polskiej Spółki Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy Radom, pani dyrektor Emilia Szczygielska z Zakładów Automatyki Kombud SA z Radomia, pan dyrektor Rafał Bylica z PZU SA z Radomia oraz pani Monika Janiszek-Sołśnia z firmy MAR ROM z Dobruta – Mecenas Roku 2012, którą uroczyście powitano w gronie Kapituły.

Elegancki obiad był okazją do interesujących rozmów na temat bieżącej działalności instytucji kultury, kondycji rodzimego biznesu i możliwych platform współpracy obu środowisk. Omówiono propozycje programowe CRP na najbliższe dwa lata, w tym najważniejszy projekt – wystawę patrona instytucji Józefa Brandta, zaplanowaną w 2015 roku, w związku z setną rocznicą śmierci artysty.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Kapituły mieli okazję zwiedzić retrospektywną wystawę Magdaleny Abakanowicz. W tajniki sztuki pani profesor wprowadził szacowne grono kurator ekspozycji – dyrektor Mariusz Knorowski.kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2013-10-28 14:20:28, czytane: 2743 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional