Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Edyta Katarzyna D±browska, Małgorzata Miękina, Joanna Nodzykowska-Szarkowska

Od 1. do 30. lipca z orońskiej pracowni rzeĽbiarskiej korzystaj± trzy artystki: Edyta Katarzyna D±browska, Małgorzata Miękina, Joanna Nodzykowska-Szarkowska.Więcej zdjęć w galerii Edyta Katarzyna D±browska, Małgorzata Miękina, Joanna Nodzykowska-Szarkowska

Edyta Katarzyna D±browska studiowała na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też absolwentk± Wydziału RzeĽby warszawskiej ASP. W roku 2005 uzyskała dyplom z rzeĽby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Jest członkiem Stołecznego Towarzystwa O¶wiatowego (STO). Jej materiałem rzeĽbiarskim jest glina i szkło. Tworzy rzeĽbę ceramiczn± i witraże. Zwi±zana z Pracowni± Ceramiki Angoba działaj±c± przy O¶rodku Kultury Ochota. Uczestniczyła w licznych wystawach poplenerowych członków tej pracowni.

Małgorzata Miękina ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem ZAP. Pracuje głównie w glinie, tworzy ceramikę artystyczn± oraz użytkow±. Uczestniczy w wystawach zbiorowych Pracowni Angoba, Pracowni Czary oraz Stowarzyszenia KERAMOS.

Joanna Nodzykowska-Szarkowska, rzeĽbiarz-ceramik. W 2003 obroniła dyplom w pracowni małej formy rzeĽbiarskiej warszawskiej ASP, pod kierunkiem prof. Piotra Gawrona. Od lat współpracuje z Pracowni± Ceramiki Angoba. Pracuje w glinie. Bierze udział w wystawach organizowanych przez Pracownię Angoba.

W trakcie tegorocznego pobytu w Orońsku artystki tworz± prace pod wspólnym tytułem „¦lady natury”.kategoria: Pobyty indywidualne, wiadomo¶ć dodano: 2013-07-24 13:55:43, czytane: 2114 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional