Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Ewa Beyer-Formela

Od 19 lutego do 5 marca go¶cimy w Orońsku znan± polsk± rzeĽbiarkę Ewę Beyer-Formelę.Więcej zdjęć w galerii Ewa Beyer-Formela

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale RzeĽby w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego. Dyplom uzyskała w 1960 roku. Pracowała przy odbudowie Gdańska, wykonuj±c prace rzeĽbiarskie w kamieniu. Od 1974 roku jest inicjatork± i organizatork± plenerów rzeĽby w granicie we Wdzydzach Kiszewskich. Wykonuje rzeĽby w granicie, marmurze, drewnie oraz metalu i ceramice. Zajmuje się także malarstwem pastelowym. Mieszka w Sopocie.

Prace Ewy Beyer-Formeli znajduj± się w: Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Muzeum Regionalnym w Opocznie, Galerii El w Elbl±gu, Centrum RzeĽby Polskiej w Orońsku, Galerii ZAR w Warszawie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz w prywatnych i państwowych zbiorach w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Finlandii i Kanadzie.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i plenerach. Jest organizatork± pokazów indywidualnych rzeĽby. W 2010 roku jej prace można było ogl±dać na wystawie w Galerii „Oranżeria” Centrum RzeĽby Polskiej w Orońsku.

W 2010 roku została odznaczona Medalem Gloria Artis.kategoria: Pobyty indywidualne, wiadomo¶ć dodano: 2013-03-08 13:53:14, czytane: 2461 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional