Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Sławomir Biernat FIGURY MIASTA

Sławomir Biernat

„FIGURY MIASTA”

18 sierpnia – 16 września 2012

Galeria „Kaplica”

Kurator: Monika BartoszekWięcej zdjęć w galerii Sławomir Biernat FIGURY MIASTA

Artysta czerpie swoje fascynacje twórcze z wzajemnych zależności, kontrastów, zestawień pojęciowych: miasto – struktura, miasto – masa. W pracach zderza dwa różne materiały, np. beton i stal, czy stal i kamień. Miasto jest dla niego wielopłaszczyznowe. Z jednej strony uporządkowana struktura ulic i placów, z drugiej człowiek, budowniczy miasta i jednocześnie osoba przez miasto zniewolona.

W pracach moich widoczne są formy konstrukcyjno-architektoniczne zestawione z biologicznym opracowaniem płaszczyzny. Absorbująca przestrzeń miasta zawiera się pomiędzy sferą duchową, fizycznością a otoczeniem. Obszary te względem siebie, jak i w sobie, tworzą układ, który znacząco wpływa na nasze zachowanie.

Sławomir Biernat ur. 1977 r. w Zamościu. Studia na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (1998–2004) oraz na Wydziale Rzeźby (2002–2006) Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2009 roku asystent w Pracowni Rysunku na Wydziale Rzeźby macierzystej uczelni.kategoria: Galeria Kaplica, wiadomość dodano: 2012-08-22 10:50:21, czytane: 2128 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional