Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Profesor Zbigniew Dudek i młodzież z Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim

W dniach od 16 do 22 lipca 2012 z orońskich pracowni korzystała grupa uczniów klasy I i II Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.Więcej zdjęć w galerii Profesor Zbigniew Dudek i młodzież z Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim

Plener został sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych a także w zajęciach kreatywno¶ci twórczej prowadzonych przez Pracownię Edukacji Muzeum RzeĽby Współczesnej w ramach programu Akademii Orońskiej. W trakcie pleneru odbywały się również zajęcia malarskie. Młodzież poszukiwała tematów swoich prac w urokliwych zak±tkach orońskiego parku.

Dodatkow± atrakcj± była wycieczka do Radomia. Młodzi adepci sztuk plastycznych mieli okazję zwiedzić Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Wsi Radomskiej.

Nadzór pedagogiczny nad młodzież± sprawowała pani Maryla Szymczak – zastępca dyrektora ZSP nr 6. Za opiekę merytoryczn± odpowiadali arty¶ci plastycy: Krystyna Urbanowicz-Dudek i Zbigniew Dudek.

Artysta rzeĽbiarz Zbigniew Dudek pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Ukończył Państwow± Wyższ± Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jest profesorem nadzwyczajnym macierzystej uczelni (obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Prowadzi Pracownię RzeĽby na Wydziale Tkaniny i Ubioru, pełni również funkcję prodziekana Wydziału. W pracy rzeĽbiarskiej wykorzystuje głównie metal, drewno oraz ich poł±czenia. Poza rzeĽb± tworzy obiekty i rysunki.kategoria: Plenery, wiadomo¶ć dodano: 2012-07-30 14:30:59, czytane: 2719 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional