Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

YURIY MUSATOV

YURIY MUSATOV

Stypendysta Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 „GAUDE POLONIA”

Od lutego do końca lipca 2012 roku w Orońsku, w ramach Programu Stypendialnego „Gaude Polonia”, realizuje swoje prace Yuriy Musatov – dwukrotny laureat tego wyróżnienia. Program „Gaude Polonia” powołany został do życia w 2003 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przeznaczony jest dla młodych twórców z Europy ¦rodkowo-Wschodniej.Więcej zdjęć w galerii YURIY MUSATOV

 

Yuriy Musatov – artysta ceramik z Lwowa, studiował w Lwowskiej Akademii Sztuki (2002–2008), gdzie uzyskał stopień mistrza. Głównym celem jego prac jest pokazanie głębokiego zwi±zku między człowiekiem i natur± w aspekcie integracji wysokich technologii w naszym życiu codziennym. Interakcja człowieka i maszyny jest podstaw± jego twórczo¶ci. Musatov uprawia głównie ceramikę, któr± prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył również w wielu sympozjach na Ukrainie i poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Polsce, Białorusi.

Musatov

Prace Yuriya Musatova, które powstały w trakcie pobytu stypendialnego w Orońsku będzie można obejrzeć na wystawie Chmury w Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu - Zamek.

Wernisaż odbędzie się 20.07.2012 r., o godz. 18.00, w Galerii Kaplica Zamkowa w Szydłowcu.

Ważniejsze wystawy:

2010 Art – Trolley, wystawa w ramach International Ceramics Symposium, SMUGA Gallery, Sumy (Ukraina); SIGN. 9. Międzynarodowe Biennale Ceramiki Grupy Keramos, Warszawa; The International Exhibition of Small Forms Porcelan, Porcelain Museum, Ryga (Łotwa); 2011 Mom has bought a horse, wystawa sztuki dekoracyjnej, P.ART.COM Gallery, Kijów (Ukraina); Lviv Ceramics, Dzyga Gallery, Lwów (Ukraina); Out of borders – Międzynarodowa Wystawa Ceramiki, St.-Petersburg (Rosja); The CeramPEAK In Opishne, The Second National Competitive Exhibition of Art Ceramics, Opishne (Ukraina); ARTE ZUG 2011, wystawa sztuki Europy Wschodniej, Zug (Szwajcaria)

Dyplomy, nagrody, stypendia:

2008, 2012 – „Gaude Polonia” Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski; 2011 – Grand Prix OPISHNE «2011: 11х11», Opishne (Ukraina); 2010 – Dyplom Ministerstwa Kultury i Turystyki Ukrainy; 2009 – I Nagroda na Międzynarodowym Sympozjum Sztuki Ceramicznej, Sumy (Ukraina); 2006 – nagroda dla najlepszego studenta w „Wysokim Zamku”, Lwów (Ukraina)

Prace w zbiorach: Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu; Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Czernihowie (Ukraina); Firmy Zepter w Mediolanie (Włochy); Muzeum Miejskim w Aveiro (Portugalia); Muzeum Sztuki w Bobrujsku (Białoru¶); Muzeum w Sumy; Fabryki Porcelany w Sumy (Ukraina); National Museum of Ukrainian Pottery w Opishne (Ukraina) oraz w kolekcjach prywatnych w Szwajcarii, Polsce, we Włoszech, Portugalii, Niemczech, a także na Ukrainie.

 kategoria: Aktualno¶ci, wiadomo¶ć dodano: 2012-07-13 13:30:28, czytane: 3029 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional