Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Wystawa rzeźbiarzy wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

WYSTAWA RZEŹBIARZY WYDZIAŁU SZTUK PIĘKNYCH

UNIWERSYTETU MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU 

Katarzyna Adaszewska, Joanna Bebarska, Andrzej Borcz, Iwona Langowska, Alicja Majewska, Grzegorz Maślewski, Krzysztof Mazur, Sebastian Mikołajczak, Anita Oborska-Oracz, Aleksander Paskal, Maciej Wierzbicki

Muzeum Rzeźby Współczesnej, 14 stycznia – 12 lutego 2012

Kurator: Aleksander PaskalWięcej zdjęć w galerii Wystawa rzeźbiarzy wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wszyscy uczestnicy wystawy są rzeźbiarzami a zarazem pedagogami. Pracujemy ze sobą, znamy się dość dobrze. Współtworzymy charakter kierunku rzeźba na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ważny atut naszej wspólnej wystawy to fakt, że nie została ona przygotowana, czy przystosowana w zakresie wyboru eksponowanych prac do wcześniejszego zamysłu kuratorskiego. Wprost przeciwnie – inicjatywa jest odśrodkowa, a zrodziła się w efekcie wieloletniej indywidualnej pracy twórczej za zamkniętymi drzwiami pracowni... Rzeźby, obiekty, instalacje są wyrazem konkretnych wyborów, decyzji podejmowanych w perspektywie pracy rzeźbiarskiej każdego z nas osobno. Sprawia to, że rządzą tą wystawą inne konieczności, niż w przypadku koncepcji zewnętrznej, zmierzającej do spięcia artystycznych zamierzeń w logiczną całość.

Warto spojrzeć na wystawę jak na wielość postaw. Każdy z artystów wnosi inny stosunek do formy, do odbiorcy, wreszcie własny wybór problematyki twórczej w kontekście współczesnej nam wszystkim rzeczywistości, jej braków i nadmiarów... Warto spojrzeć wnikliwie i krytycznie, by móc postawić sobie samemu istotne pytania wobec tego, co widzimy.

Anita Oborska-Oraczkategoria: Muzeum Rzeźby Współczesnej, wiadomość dodano: 2012-01-18 12:13:36, czytane: 2687 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional