Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Wydział Grafiki, ASP w Warszawie

W dniach od 5 do 10 grudnia 2011 odbywały się warsztaty studentów Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ideą spotkania było aktywne poszukiwanie połączenia rysunku, video, performance’u w kontekście mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Poprzez różne media studenci próbowali dotrzeć do postaci zmarłej Eurydyki, uwzględniając prace w konkretnej przestrzeni jako inspirację twórczą. Nieustannie towarzyszył im poemat Czesława Miłosza dedykowany zmarłej żonie Caroll „Orfeusz i Eurydyka”. Rejestracja filmowa większości działań twórczych stanowiła integralną część projektu.Więcej zdjęć w galerii Wydział Grafiki, ASP w Warszawie

Opieka merytoryczna: Błażej Ostoja Lniski i Magdalena Tuka

Uczestnicy warsztatów: Magdalena Boffito, Adam Walas, Rafał Nijak, Anna Kołbiel, Aleksandra Tubielewicz, Aleksandra von Engel, Sabina Żukowska, Maria Sztuka, Marta Łebkowska, Weronika Żurowska

Błażej Ostoja Lniski urodził się w 1974 roku w Czersku. W 1999 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP u prof. Rajmunda Ziemskiego, aneks z litografii u prof. Władysława Winieckiego. W 2004 uzyskał tytuł doktora sztuki, a w 2008 tytuł doktora habilitowanego. Od 2008 prowadzi samodzielnie pracownię litografii oraz pełni funkcję prodziekana na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Od 2009 prowadzi pracownię malarstwa i technik malarskich w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie. Jest wielokrotnym laureatem warszawskiego konkursu na „Najlepszą grafikę miesiąca”, w 2008 laureat Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza. Uprawia malarstwo i grafikę (głównie litografię).

Magdalena Tuka w latach 1994–1996 studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W 2004 roku kontynuowała naukę w Warszawskiej Akademii Teatralnej. W 2006 uzyskała dyplom aktorki dramatycznej (od ZASP). Pracuje jako modelka, aktorka, animator kultury, organizator warsztatów. Od kwietnia 2008 do września 2010 pracowała jako modelka (Life Model) w Wimbledon Collage of Art (sculpture studio), Lewisham Art House, Art Academy, Sir John Cass Department of Art, Media and Design London Metropolitan University, Working Mans College, City Lit, St Dunstan’s College, Langley Park School for Girls, Haberdashers Askes College. Pozowała również na wielu kursach rysunku i na sesjach prywatnych. Jako aktorka uczestniczyła w projekcie DNA „Casablanca Therapy” prezentowanym na wielu festiwalach tańca i teatru w Europie. Od maja 2009 do stycznia 2010 pracowała w projekcie „Faidra”, który był prezentowany w ramach sympozjum Grotowskiego na Uniwersytecie w Kent. Współpracowała również z Natalią Babińską w projekcie „Suita” oraz z Dawidem Żakowskim w projekcie „Jedna/Trzecia” w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Od 1998–2007 pracowała jako aktorka i lider warsztatów polskiej grupy teatralnej „Studium Teatralne” w Polsce, Anglii, Argentynie.
Uczestniczyła w wielu innych warsztatach teatralnych m.in. cyklu warsztatów Grotowskiego: „Contemporary Grotowski”, Londyn 2010; „CRAVE, OEDIPIUS, Romeo and Juliet”, Londyn 2009. Jako animator kultury współpracuje ze Stowarzyszeniem Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych „Sztuka nowa” w Warszawie oraz Integracyjną Grupą Teatralną „Pomost” w Orzeszu.

 kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2011-12-14 08:48:37, czytane: 5052 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional