Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Bogdan Wajberg NIE VIDIT

Bogdan Wajberg

NIE VIDIT

Galeria „Kaplica”, 19 listopada – 11 grudnia 2011

Kurator: Anna PodsiadłyWięcej zdjęć w galerii Bogdan Wajberg NIE VIDIT

Obecny pokaz ma charakter site-specific works. Artysta tworzy we wnętrzu Galerii „Kaplica” sytuację wieloznaczną, wykorzystując jako materię – baner, który w tym wypadku wchłonie przestrzeń galeryjną, nadając jej nową jakość. Interesuje go współczesny kontekst zastosowań banerów, ich warstwa znaczeniowa i symboliczna. Niezwykle istotna w tym pokazie jest również specyfika samego wnętrza kaplicy oraz inskrypcja Omnia Vidit ulokowana w nadprożu portyku. Działanie we wnętrzu stanowi dialog z tym właśnie napisem.

W ostatnich latach artysta tworzył prace oparte na studium natury organizmu człowieka w  kontekście stworzonej przez niego cywilizacji. Jego zdaniem: „Organizm człowieka jest najwrażliwszą częścią złożonych instalacji, w których egzystujemy – skazani na technologiczne unicestwienie. Korzystamy z produktów i technologii, które stymulują kondycję i komfort życia jednostki. Nadal jednak decydujemy się żyć w sposób nadmiernie obciążający organizm obfitością szkodliwych produktów”.

Bogdan Wajberg (ur. 1955) studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki w l. 1976–1981. Od 1982 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Rzeźby i Działań w Przestrzeni na Wydziale Sztuk Wizualnych. Od 2002 r. w stopniu adiunkta. Jest współautorem i uczestnikiem międzynarodowych projektów rzeźbiarskich w kraju i za granicą.kategoria: Galeria Kaplica, wiadomość dodano: 2011-11-25 10:46:42, czytane: 2468 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional