Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Młode rzeĽbiarki z gdańskiej ASP

Od 20 do 30 wrze¶nia po raz kolejny w orońskich pracowniach doskonaliły swój warsztat rzeĽbiarski studentki Wydziału RzeĽby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.



Więcej zdjęć w galerii Młode rzeĽbiarki z gdańskiej ASP

W pobycie uczestniczyły: Klaudia Apanaszczyk, Joanna Maleszyk, Barbara Ł±cka

Opiekę merytoryczn± sprawowali: prof. Stanisław Radwański i dr Marcin Plichta

Stanisław Radwański urodził się w 1941 r. w Połczynie. Od blisko czterdziestu lat jest pedagogiem – pierwotnie w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, potem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 1990 r. uzyskał tytuł profesora i zacz±ł pełnić funkcję rektora gdańskiej uczelni artystycznej. Obecnie kieruje Katedr± RzeĽby ASP w Gdańsku. Jest autorem wielu znanych prac – wykonał m.in. rzeĽbę Benjamina Brittena, stoj±c± przy filharmonii w Bydgoszczy, pomnik Jana Marcinkowskiego w Poznaniu oraz toruński pomnik Jana Pawła II, który powstał cztery lata temu.

Marcin Plichta urodził się w 1973 r. w Kartuzach. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni-Orłowie. W latach 1995–2000 studiował na Wydziale RzeĽby ASP w Gdańsku, uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Od roku 2002 pracuje w ASP w Gdańsku na Wydziale RzeĽby w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego na stanowisku asystenta.

Opr. JZE



kategoria: Plenery, wiadomo¶ć dodano: 2011-09-30 13:06:00, czytane: 3234 x




mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional