Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Pierwsze posiedzenie Honorowej Kapituły

LOŻA BIZNESU W CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ W OROŃSKUWięcej zdjęć w galerii Kapituła honorowa

Pierwsze posiedzenie Honorowej Kapituły Konkursu „Mecenas Roku” odbyło się w sobotę, 14 maja, w Pałacu Józefa Brandta.

Ta pionierska w regionie radomskim inicjatywa ma na celu powołanie przy instytucji kultury loży biznesu, integrującej przedsiębiorców, prezesów i dyrektorów firm prywatnych i państwowych z różnych regionów Polski. Pomysłodawcą powstania Honorowej Kapituły był prezes przedsiębiorstwa ARTPOL z Radomia pan Artur Popławski – Mecenas Roku 2008.

Do grona członków Kapituły zostali powołani wszyscy laureaci nagrody „Mecenas Roku”, która w CRP przyznawana jest od 2004 roku podczas uroczystych „Imienin Brandta”. Dotychczas rozdano 8 nagród. Pierwszym laureatem statuetki Atamana został BANK SPÓŁDZIELCZY RZEMIOSŁA w Radomiu. W roku 2005 tytuł otrzymała firma PZU Życie SA Oddział w Radomiu, w 2006 HUMANSOFT Sp. z o.o. z Radomia, w 2007 Zakłady Automatyki KOMBUD S.A. z Radomia, w 2008 firma CHMIELNA INWESTYCJE Sp. z o.o. z Warszawy, w 2009 firma ARTPOL Artur Popławski z Radomia, w 2010 Mazowiecka Spółka Gazownictwa ZAKŁAD GAZOWNICZY RADOM, a w roku bieżącym firma DORBUD SA z Kielc.

Głównym celem pierwszego posiedzenia było wypracowanie takiego schematu działalności, który przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom projektu i będzie propagował konieczną w dzisiejszych czasach współpracę na linii kultury i biznesu.

Centrum Rzeźby Polskiej zaoferowało swojej loży biznesowej szereg przywilejów, związanych z reklamą i promocją przedsiębiorstwa, organizacją spotkań biznesowych i integracyjnych, specjalnymi warunkami korzystania z usług Ośrodka Pracy Twórczej Rzeźbiarzy. W zamian instytucja liczy na zaangażowanie Kapituły w codzienne funkcjonowanie instytucji – wsparcie materialne i reklamowe. Stałą obecność w najważniejszych dla CRP wydarzeniach.

Regularne wsparcie sponsorskie umożliwi członkom Kapituły pozyskanie kolejnych wyróżnień w konkursie „Mecenas Roku”. Statuetka Atamana otrzymała bowiem dodatkową hierarchię – będzie nadawana w stopniu brązowym, srebrnym i złotym. Zdobycie następnych, coraz bardziej wartościowych trofeów, umożliwi budowanie prestiżu sponsora, a reklama medialna związana z uroczystością wyróżnienia Mecenasa Roku wpłynie na pozytywny, prospołeczny wizerunek firmy wspierającej działalność kulturalną. Taką postawę wobec polskiej kultury warto propagować.

Na sobotnim posiedzeniu pojawiły się już pierwsze ważne inicjatywy. Chodzi o pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych na konkretne projekty, a także o współpracę z Radą Programową CRP, zmierzającą w kierunku przyjęcia perspektywicznej strategii rozwoju instytucji. Kapituła zobowiązała się do wsparcia nowoczesnych inwestycji, które w przyszłości doprowadzą do większej samowystarczalności, konkurencyjności i reklamy instytucji. Kolejne spotkanie Kapituły zaplanowano na uroczyste obchody jubileuszu 30-lecia CRP, 9 lipca b.r.kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2011-05-17 11:38:25, czytane: 2845 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional