Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

Kwietniowe pobyty studentów w Orońsku

Od 11 do 15 kwietnia orońskie pracownie rzeĽbiarskie go¶ciły grupę studentów warszawskiej ASP. Grupa liczyła sze¶ć osób ucz±cych się sztuki rzeĽbiarskiej w pracowni znanego artysty rzeĽbiarza, profesora Antoniego Janusza PastwyWięcej zdjęć w galerii Kwietniowe pobyty studentów w Orońsku

Studenci wykonywali swoje prace w drewnie.

W plenerze uczestniczyli: Iwona Rozbiewska, Patrycja Swierż, Diana Grabowska, Bruno Althamer, Tomasz Górnicki, Ewa ¦migielska.

Opiekunem warsztatów był Rafał Rychter, absolwent Wydziału RzeĽby ASP w Warszawie, który w 1999 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Adama Myjaka. Od 2001 roku jest asystentem w pracowni prof. A.J. Pastwy. Jako artysta zajmuje się rzeĽb±, obiektem, fotografi±. Uczestniczył w wielu wystawach m.in. w Orońsku: Model do składania (2001), Sztuka III RP (2003), IV edycja Triennale Młodych (2004). W 2006 roku w orońskiej Galerii „Oranżeria” zaprezentował swoje prace na wystawie Współczynnik.

Od 15 do 17 kwietnia odbyły się w Orońsku krótkie warsztaty edukacyjne, w których brali udział studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W arkana sztuki rzeĽbiarskiej wprowadzał ich prof. Jan S. Wojciechowski, nie tylko pedagog, ale także artysta rzeĽbiarz. Bezpo¶redni kontakt z profesjonaln± instytucj± zajmuj±c± się rzeĽb± w szerokim zakresie, a także fachowa opieka i nadzór merytoryczny ze strony prof. Wojciechowskiego, dały studentom możliwo¶ć praktycznego poznania narzędzi i materiałów rzeĽbiarskich, wypróbowania technik, metod i form pracy artysty rzeĽbiarza.

Jan Stanisław Wojciechowski, artysta, krytyk sztuki, animator kultury, kulturoznawca, autor wielu publikacji na temat kultury, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie kieruje Katedr± Antropologii Kultury, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tworzy obiekty rzeĽbiarskie, aranżacje przestrzenne, posługuje się również fotografi±. Uczestniczył w licznych wystawach, sympozjach, konferencjach w kraju i poza jego granicami.kategoria: Plenery, wiadomo¶ć dodano: 2011-04-19 09:58:28, czytane: 4641 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional