Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Konkurs na płaskorzeźby w Warszawskim Zakładzie Wodociągu Centralnego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie ogłosiło konkurs na wykonanie projektu płaskorzeźb na elewacji budynku Stacji Ozonowania Pośredniego i Filtracji na Węglu Aktywnym w Zakładzie Wodociągu Centralnego przy ul. Koszykowej 81 w Warszawie.Obiekty znajdujące się na terenie Zakładu tworzą oryginalną zabytkową zabudowę w jednolitym zespole przestrzenno-funkcjonalnym. Wykonane według projektu i pod nadzorem Williama Lindleya, z udziałem architekta Juliana Herde są przykładem charakterystycznej europejskiej architektury przemysłowej końca XIX wieku.

Jako rzeźbiarska ozdoba jednego z budynków Zakładu planowane są trzy płaskorzeźby. Tak jak pozostałe elementy kompozycyjne elewacji budynku powinny one zostać wykonane w jasnym piaskowcu.

Uczestnicy konkursu w celu właściwego zapoznania się z terenem i budynkiem, na którym mają zostać usytuowane płaskorzeźby zobowiązani są przed złożeniem pracy konkursowej odbyć wizję lokalną na terenie Zakładu Wodociągu Centralnego.

Praca konkursowa powinna składać się z projektu i opisowej części realizacyjnej, wraz z opisem wymagań związanych z transportem obiektów i sposobem ich montażu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu, a także na stronie organizatora: www.mpwik.com.pl

Zwycięzca konkursu otrzyma zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki dotyczącego realizacji jego projektu. Przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne: za I miejsce – 5 000,00 zł, za II miejsce – 2 000,00 zł, za III miejsce – 1 000,00 zł oraz fundusz na realizację projektu (maksymalnie do 92 000 zł).

Wnioski i prace konkursowe należy składać w siedzibie organizatora:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.

Pl. Starynkiewicza 5

Warszawa 02-015

pokój numer 313

Wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie należy złożyć do dnia 30.03.2011 do godziny 13:00, prace konkursowe do dnia 16.05.2011 do godziny 11:00.

» Regulaminu konkursu

» Wizualizacja obiektu Stacji Ozonowania, z zaznaczonymi miejscami ekspozycji płaskorzeźbkategoria: Konkursy, wiadomość dodano: 2011-03-22 11:48:48, czytane: 4275 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional