Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

III Międzynarodowy Plener Ceramiczny LAB ORO

Od 2 do 22 sierpnia po raz kolejny na plenerze LAB ORO spotkali się artyści ceramicy, którzy od wielu lat uprawiają ten rodzaj sztuki i mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami w tej dyscyplinie twórczej. Spotkania w Orońsku dają im możliwość wymiany poglądów, doświadczeń, zespołowej pracy nad nowymi i często zaskakującymi końcowymi efektami wypracowanych wspólnie technik.Więcej zdjęć w galerii LAB ORO 2010

Plener zapoczątkowany został prezentacją prac powstałych w trakcie trwania II edycji LAB ORO oraz indywidualną wystawą twórczości jednego z uczestników pleneru, Michała Puszczyńskiego.

Rozbudowana i lepiej wyposażona pracownia ceramiczna daje artystom większe możliwości doskonalenia już znanych technik ceramicznych oraz poszukiwania nowych. Powstające podczas pleneru prace poddawane są różnym metodom wypałów, m.in. w piecu elektrycznym czy trociniaku.

Kuratorem pleneru jest Bogusław Dobrowolski.

 

Uczestnicy:

BOGUSŁAW DOBROWOLSKI – absolwent PWSSP we Wrocławiu, dyplom w pracowni prof. I. Lipskiej-Zworskiej i prof. L. Kupczyńskiej-Jankowiak, aneks z malarstwa u prof. W. Gołkowskiej. Uczestnik plenerów ceramicznych w Ćmielowie, Chodzieży, Wilnie i Orońsku. Brał udział w około 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uprawia rzeźbę ceramiczną, malarstwo, rysunek. Prowadzi pracownię ceramiczną w Centrum Rzeźby Polskiej. 

 Bogusław Dobrowolski Bogusław Bobrowolski

REELI HAAMER, Tallin (Estonia) – studiowała ceramikę w Akademii Artystycznej w Estonii i na Uniwersytecie Artystycznym w Niemczech. Brała udział w około 25 wystawach zbiorowych. Uczestniczka plenerów i sympozjów ceramicznych w Estonii oraz innych krajach. Jest nauczycielem ceramiki w Szkole Artystycznej w Tallinie, ponadto prowadzi własną pracownię ceramiczną kształcącą przyszłych ceramików.

REELI HAAMER REELI HAAMER

MAREK JAKUSZEWSKI – absolwent PWSSP w Poznaniu, kierunek malarstwo, dyplom w pracowni prof. I. Gustowskiej. Uprawia malarstwo, rysunek, ceramikę, instalacje. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Muzeum Okręgowego w Wałbrzychu. Profesor ASP w Poznaniu, kierownik Pracowni Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce. 

 Marek Jakuszewski Marek Jakuszewski

ALICJA KUPIEC – absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu, dyplom w pracowni prof. K. Cybińskiej. Obecnie asystent w Pracowni Ceramiki Zakładu Rzeźby na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Tworzy unikatowe formy ceramiczne o stosunkowo dużych formatach oraz kompozycje będące układem wielu elementów. Wystawa jej prac „Przedmioty białe” prezentowana była w Galerii „Oranżeria” od 24 kwietnia do 24 maja 2010 roku.

Alicja Kupiec Alicja Kupiec

MICHAŁ PUSZCZYŃSKI – absolwent wrocławskiej ASP, obecnie asystent na Wydziale Ceramiki i Szkła w macierzystej uczelni. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnemu plenerowi towarzyszy wystawa jego prac pt. „Erozja”. W Orońsku realizuje projekt „Czas to rzeźba”, który w pewnym sensie jest kontynuacją wystawy prezentowanej w Galerii „Kaplica”. Projekt będzie eksponowany w orońskim parku również po zakończeniu pleneru.

Michał Puszczyński Michał Puszczyńskikategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2010-08-20 12:00:14, czytane: 6514 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional