Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Ceramicy w Orońsku

Od 26 czerwca do 11 lipca w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywa się po raz piąty plener Wolnej Grupy Ceramika (wszelkie skojarzenia są wysoce uzasadnione). W skład Grupy wchodzą amatorzy i artyści profesjonalni. Podstawowy skład osobowy wywodzi się z Pracowni Ceramiki „Angoba”, funkcjonującej przy Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie.Więcej zdjęć w galerii Ceramicy w Orońsku

W czasie pleneru wykonywane są zarówno prace użytkowe, jak i rzeźbiarskie; znaczna część powstaje z samej radości tworzenia i pozostaje własnością twórców, reszta – nierzadko robiona na zamówienie – ozdobi mieszkania, ogrody czy biura.

WGC specjalizuje się w japońskiej technice wypału raku. W czasie każdego z plenerów wykonywanych jest kilkanaście wypałów – umożliwia to przenośny piec, który jest własnością pracowni „Angoba”

Od kilku lat, niezmiennie, główną atrakcją orońskich warsztatów jest technika „naked raku” – wprowadzona i rozwijana przez jedną z członkiń Grupy. Zwieńczeniem każdego spotkania jest wystawa prac organizowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury Ochoty w miejscach sprzyjających prezentacji ceramiki jak np. Wodozbiór w Parku Łazienkowskim.

Uczestnicy:

Agnieszka Leszyńska, Monika Skrzyńska, Anna Jachimiak, Marta Forycka, Beata Kuczyńska, Teresa Życzyńska, Anna Hyła, Stefania Egiersztorf, Agnieszka Czapczyńska, Anna Litkie, Lila Chwistek, Joanna Wróbel, Maria Rogala, Andrzej Wasilewski, Elżbieta Szkudlarek, Urszula Ziarkiewicz, Anna Sobczyk oraz Agnieszka, Karolina i Kamila Szymońskie

Opieka merytoryczna:

Katarzyna Dąbrowska (absolwentka Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP), Emilia Grzymała (artysta ceramik)

Koordynator pleneru:

Wiesława Karolkiewicz-Millskategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2010-07-05 11:25:31, czytane: 5852 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional