Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Majówka ze sztuką 2010

Za nami kolejna „Majówka ze Sztuką”. 23 maja pod hasłem „sztuki cyrkowej” spotkali się w Orońsku sympatycy i przyjaciele Centrum Rzeźby Polskiej. Na szczęście pogoda nie spłatała nam figla i przez całe niedzielne popołudnie parkowa scena skąpana była w promieniach gorącego, majowego słońca.Więcej zdjęć w galerii Majówka ze sztuką 2010

Majówkę rozpoczęło uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy VIZUAL ART 2009 – PRZESŁANIE, zorganizowanej w orońskiej Galerii „Kameralnej” przez Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej. Nie był to jedyny plastyczny akcent tego dnia. Swoją obecnością zaszczycił nas Jerzy Kędziora, artysta znany z „balansujących” rzeźb. Właśnie takie prace podziwiać mogliśmy na terenie orońskiego parku.

Tak naprawdę artystą tego dnia mógł się stać każdy uczestnik majowego festynu. Swoje umiejętności w pracowniach ceramicznej, rysunkowej i graficznej sprawdzały zarówno dzieci jak i dorośli – zajęcia prowadzili pracownicy CRP oraz studenci Wydział Sztuki z Radomia.

Jednak głównymi atrakcjami tegorocznej „Majówki ze Sztuką” były występy grup cyrkowych. Również i tu pokazy sztuki kuglarskiej przyciągnęły dużych i małych. Najmłodsi mogli nie tylko poznać tajniki tej nieco już zapomnianej, ale ciekawej dziedziny sztuki, ale również uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Jacka Bernatka z Kielc oraz Stowarzyszenie Podwórkowe Anioły.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy Adriana Pruskiego – młodego, bardzo zdolnego artysty z Radomia. Około godziny 18-tej na scenie pojawił się zespół Eluktrick z Krakowa, który występem w Orońsku rozpoczął ogólnopolską trasę koncertową. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych wokalista Timothy Chase, wraz z kolegami z kapeli, dał pełen rockowej energii koncert, dostarczając tym samym słuchaczom niezapomnianych wrażeń.

Majówkę zakończył spektakl fireshow w wykonaniu rzeszowskiej grupy Lumen Noctis. Niezwykły pokaz tańca z ogniem na tle orońskiego parku był doskonałym przykładem współistnienia na terenie Centrum Rzeźby Polskiej dwóch światów: sztuki oraz natury.kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2010-05-25 11:54:59, czytane: 4164 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional