Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Aleksandra Ławicka-Cuper

Od 26 lipca do końca września na placu rzeźbiarskim pracuje Aleksandra Ławicka-Cuper wieloletnia uczestniczka orońskich plenerów rzeźbiarskich artystów Okręgu Warszawskiego ZPAP.Zwycięski projekt konkursu <i>Niedźwiedź dla Ursusa</i>

Zwycięski projekt konkursu Niedźwiedź dla Ursusa

Więcej zdjęć w galerii Aleksandra Ławicka-Cuper

Artystka jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1990 roku uzyskała również dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się rzeźbą w kamieniu, drewnie i ceramice, formami przestrzennymi, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową. Brała udział w licznych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich, m.in. w Orońsku, Opolu, Suchedniowie, Nietulisku, Bolesławcu. Jedną z jej prac warszawiacy mogli podziwiać na wystawie Rzeźba dla Warszawy w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas tegorocznego pobytu realizuje rzeźbę przedstawiającą niedźwiedzia - nowy symbol dzielnicy Warszawy-Ursus. Jest to zwycięski projekt ogłoszonego w kwietniu konkursu Niedźwiedź dla Ursusa. Do finału zakwalifikowano pięć propozycji, spośród których mieszkańcy Ursusa wybrali sympatycznego misia autorstwa pani Aleksandry.

(...) Zwarta forma z ciekawie rozwiązanym cokołem. Rzeźba inspirowana niedźwiedziem jest przyjazna - zachwala zwycięski projekt Dariusz Kowalski, szef sekcji rzeźby Związku Polskich Artystów Plastyków i sekretarz komisji konkursowej. - Każdy, kto przeczytał „Quo vadis", wie, że niedźwiedź to po łacinie właśnie „ursus".

Rzeźba będzie ważyła ok 10 ton i wykonana z granitu. Pomnik zostanie uroczyście odsłonięty jesienią, podczas pikniku rodzinnego w Ursusie, na osiedlu Skorosze.

PomnikPomnik

Niedźwiedź dla Ursusa, ukończony 15 października 2009 r.

Aleksandra Ławicka-Cuper strona oficjalnakategoria: Pobyty indywidualne, wiadomość dodano: 2009-08-28 12:06:18, czytane: 7551 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional