Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Wystawa z kolekcji CRP w Opatowie

Od 23 kwietnia 2009 r. w opatowskich podziemiach podziwiać można kolejną prezentację kolekcji Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku.fot. J. Pajek

fot. J. Pajek

Więcej zdjęć w galerii Wystawa z kolekcji CRP w Opatowie

 W posiadaniu Muzeum znajdują się prace, które reprezentują różne opcje artystyczne, różne środowiska i pokolenia. Zasadniczy trzon zespołu stanowią realizacje składające się na najnowszy rozdział historii rzeźby polskiej, w większości dzieła twórców polskich, którzy w przeszłości pojawili się w Orońsku jako uczestnicy warsztatów artystycznych lub mieli tutaj prezentację swoich dokonań. Wystawa w kontekście opatowskiej trasy podziemnej, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, pozwala zwiedzającym obcować ze sztuką eksponowaną w nietypowym, atrakcyjnym turystycznie miejscu. Wśród 21 prezentowanych obiektów znalazły się rzeźby takich artystów jak: Bronisław Chromy, Alfons Karny, Adam Myjak, Stanisław Ostrowski, Stanisław Radwański, Franciszek Strynkiewicz, Gustaw Zemła.

Kuratorem ekspozycji jest kierownik Ośrodka Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku Jarosław Pajek. Wystawę można oglądać do 30 sierpnia 2009 r.

 kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2009-04-16 07:53:23, czytane: 3241 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional