Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Andrzej K. Wiśniewski, GRA–VITACJA

ANDRZEJ K. WIŚNIEWSKI

GRA-VITACJA

18 października - 7 grudnia 2008 r.

Kurator: Jarosław PajekWięcej zdjęć w galerii Andrzej K. Wiśniewski, GRA–VITACJA

Andrzej K. Wiśniewski, wykorzystując różnorodne techniki, poszukuje        w swojej twórczości nowych rozwiązań. Jest artystą niezwykle aktywnym, ciekawym świata, wiele podróżuje, zyskując inspiracje i nowe doświadczenia. Od kilku lat przyjeżdża do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie tworzy w pracowni ceramicznej prowadzonej przez Bogusława Dobrowolskiego. Możliwości technologiczne pracowni pozwoliły Andrzejowi Wiśniewskiemu na przeprowadzenie wielu artystycznych eksperymentów, których rezultaty zostaną zaprezentowane na wystawie w Orońsku.

O swojej pracy mówi: ...ta pozornie wyglądająca na nonszalancką praca, tak denerwująca niektórych fachowców, jest z mojej strony podbudowana znajomością procesu technologicznego. Uważam, że jest to baza do pracy twórczej, a nie do zamknięcia się w sztywnych ramach postępowania, które powodują inercję, a w rezultacie frustrację i melancholię... Wyczuwam, że to co po mnie zostanie, to właśnie prace, które wykonałem. Może do zilustrowania takiej postawy twórczej najlepiej nadaje się zdanie wypowiedziane przez Diogenesa: „Ćwiczę się, żeby móc wytrzymać to co mi się nie udało".

►Kalendarium:

Andrzej K. Wiśniewski urodził się w 1947 r. W latach 1965-1970 studiował na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie. W roku 1973 rozpoczął studia na Wydziale Grafiki PWSSP w Gdańsku, następnie kontynuował je w ASP          w Warszawie (1974-1976). Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskał w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli (1976-1978). Pracował jako wykładowca na Wydziale Grafiki w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, prowadził również pracownie artystyczne w Colorado Sp., Milwaukee w USA oraz w Vancouver w Kanadzie. Jest autorem ponad 40 wystaw indywidualnych. Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach państwowych i prywatnych.

Formy wypowiedzi artystycznej: rysunek, rzeźba, ceramika

opr. Maria Pajekkategoria: Galeria Oranżeria, wiadomość dodano: 2008-10-21 14:39:29, czytane: 3832 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional