Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Akademia Orońska 2008

We wrześniu rozpoczął się kolejny sezon programu edukacyjnego - Akademia Orońska. Jako pierwsi przyjechali do Centrum Rzeźby uczniowie klasy maturalnej Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona z Warszawy.Więcej zdjęć w galerii Akademia Orońska 2008

W ramach pobytu młodzież miała możliwość zapoznania się z różnorodnymi technikami ceramicznymi i rzeźbiarskimi. Pod okiem doświadczonych instruktorów - Bogusława Dobrowolskiego i Jarosława Pajka powstawały prace toczone na kole garncarskim, bądź modelowane w glinie. Efekty końcowe były raz mniej, raz bardziej udane, ale co ważniejsze wykonywane z autentycznym zaangażowaniem i prawdziwą radością tworzenia. Magiczne miejsce jakim jest Centrum i park krajobrazowy stały się również wdzięcznym tematem prac malarskich.

Obok zajęć warsztatowych uczestnicy Akademii zapoznali się z historią i współczesną działalnością instytucji, zwiedzili ekspozycję w Pałacu Józefa Brandta i wystawy czasowe. Poznali zakres funkcjonowania pracowni specjalistycznych. Byli słuchaczami wykładu kuratora wystawy 5TM - Kamila Kuskowskiego, a następnie wzięli udział w zajęciach interaktywnych na bazie tej wystawy.

Nazwa „Akademii Orońskiej" jest parafrazą nieco ironicznego określenia tworu, powołanego do życia przez Józefa Brandta w II połowie XIX wieku - „Wolnej Akademii Orońskiej". Współczesna reaktywacja Akademii Orońskiej jest programem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, mającej artystyczne zainteresowania. Jest też formą promocji historycznych i artystycznych tradycji Orońska.

Wszystkich chętnych zapraszamy w roku szkolnym 2008/2009.

Pobierz:

» Oferta Akademii Orońskiej na rok 2008/2009 (plik PDF 3,09MB)kategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2008-09-29 13:10:53, czytane: 4214 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional