Centrum RzeĽby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualno¶ciach

WARSZAWSKI FESTIWAL RZE¬BY - RZE¬BA DLA WARSZAWY

W warszawskiej galerii DAP (od 22 lipca do 17 sierpnia) odbyła się wystawa, na której arty¶ci, członkowie Okręgu Warszawskiego Zwi±zku Polskich Artystów Plastyków prezentowali prace powstałe na plenerach w Orońsku w latach 1997-2007 oraz projekty przeznaczone do realizacji w kamieniu na tegorocznym plenerze w Centrum RzeĽby Polskiej, który odbędzie się w paĽdzierniku.Więcej zdjęć w galerii WARSZAWSKI FESTIWAL RZE¬BY - RZE¬BA DLA WARSZAWY

Założeniem programowym tegorocznego pleneru, podobnie jak w roku ubiegłym, jest rzeĽba w przestrzeni publicznej. Cała zeszłoroczna kolekcja znalazła już swoje miejsce i stała się zal±żkiem galerii współczesnej rzeĽby parkowej w jednej z podwarszawskich miejscowo¶ci.

Po ukończeniu paĽdziernikowego pleneru w Orońsku prace zostan± przewiezione do Ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jako oferta dla stolicy w zainicjowanym przez samych artystów programie budowy kolekcji rzeĽby współczesnej w przestrzeni miejskiej. Wystawie będzie towarzyszył katalog dokumentuj±cy plener, wraz z propozycjami konkretnych, ogólnodostępnych miejsc w stolicy, gdzie rzeĽby mogłyby stan±ć.

O potrzebie takiej sztuki w miejscach publicznych, ogólnodostępnych, w parkach, w punktach atrakcyjnych turystycznie, w obrębie ¶ródmiejskim i w pobliżu centrów kulturalnych dyskutuje się od dawna. Organizatorzy Warszawskiego Festiwalu RzeĽby - RzeĽba dla Warszawy wyrażaj± nadzieję, że ich działania umożliwi± wypracowanie wspólnego stanowiska wszystkich tych, których interesuje estetyczna jako¶ć naszej wspólnej przestrzeni.

Tegoroczna edycja RzeĽby dla Warszawy ma charakter ogólnopolski, ale do projektu zostali zaproszeni również arty¶ci zagraniczni. Kuratorem Festiwalu jest artysta rzeĽbiarz Anna Szalast.kategoria: Aktualno¶ci, wiadomo¶ć dodano: 2008-08-29 13:38:35, czytane: 4001 x
mkidn
Zrealizowano ze ¶rodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum RzeĽby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional