Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

I PLENER CERAMICZNY LAB ORO

W dniach od 4 do 24 sierpnia w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywa się I Plener Ceramiczny zatytułowany LAB ORO. Wśród uczestników są artyści mogący poszczycić się już wieloma osiągnięciami w tej dyscyplinie twórczej.Więcej zdjęć w galerii I PLENER CERAMICZNY LAB ORO

Stanisław Brach - absolwent krakowskiej ASP. W 2000 roku uzyskał dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Mariana Koniecznego. W 2008 doktorat w dyscyplinie sztuk plastycznych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. W latach 2002-2005 prowadził zajęcia z rzeźby w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Brał udział w plenerach i sympozjach ceramicznych w Bolesławcu, Luboradowie i Szczecinie. Organizator oraz uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Aleksandra Dobrowolska - absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu. W 1992 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Uprawia ceramikę unikatową i rzeźbę. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Pracuje w Zespole Szkół Plastycznych i Szkole Plastycznej w Radomiu, gdzie założyła i prowadzi pracownię ceramiczną.

 Bogusław Dobrowolski - absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu. W 1990 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej. Brał udział w wielu wystawach w kraju i poza jego granicami, m.in. w Szwajcarii, Szwecji, na Litwie i Łotwie. Uczestniczył w plenerach i sympozjach ceramicznych w Wilnie, Ćmielowie i Chodzieży. Od kilkunastu lat jest pracownikiem Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie prowadzi pracownię ceramiczną.

Krzysztof Rozpondek - absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu. W roku 1987 uzyskał dyplom w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Jest laureatem Nagrody Zarządu Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków Dzieło Roku za najlepszą indywidualną prezentację prac na Dolnym Śląsku w 2000 roku. Uczestniczył w plenerach i sympozjach ceramicznych w Tułowicach, Bolesławcu, Wałbrzychu, Starym Gronowie, Luboradowie, a także w Glindow (Niemcy) i Kalinovie (Słowacja). Organizator wielu akcji budowy i wypału ceramicznych pieców plenerowych (węgierskich, raku, plenerowych). Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych w kraju i poza jego granicami. Jest profesorem wrocławskiej ASP, gdzie kieruje Pracownią Podstaw Projektowania Ceramiki.

Andrzej K. Wiśniewski - artysta, który od 2000 roku mieszka i pracuje w Hiszpanii. Edukację artystyczną rozpoczął w Polsce. W latach 1973-1976 studiował w ASP w Gdańsku i w Warszawie. W roku 1978 ukończył Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Brukseli - dyplom z litografii i grafiki wyróżniony złotym medalem. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W Orońsku przebywa po raz czwarty, gdzie stosując własne techniki realizuje swoje prace ceramiczne.

Plener zakończy pokaz prac powstałych w trakcie jego trwania, natomiast już 9 sierpnia odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Krzysztofa Rozpondka Parzyste, nieparzyste.

 kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2008-08-06 14:03:00, czytane: 4853 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional