Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Z ceramiką w Warszawie

Na terenie Parku Skaryszewskiego 21 czerwca br. odbyły się IV Warszawskie Spotkania Ceramiczne. Wystawcy z całego kraju prezentowali swoje pracownie i wyroby, a specjalistyczne sklepy oferowały gliny, szkliwa i narzędzia służące twórczości artystycznej. W programie były też inne atrakcje przygotowane specjalnie dla zwiedzających - pokazy toczenia na kole garncarskim, wypał w piecu ceramicznym „raku", układanie mozaiki czy malowanie glinianych wyrobów.fot. B. Dobrowolski

fot. B. Dobrowolski

Więcej zdjęć w galerii Z ceramiką w Warszawie

Centrum Rzeźby Polskiej uczestniczyło w imprezie po raz pierwszy. Prace ceramiczne, wykonane m.in. w orońskiej pracowni, prezentowali Aleksandra i Bogusław Dobrowolscy. Zwiedzający mieli okazję poznać historię Centrum, bieżącą działalność wystawienniczą, możliwości techniczne Ośrodka Pracy Twórczej Rzeźbiarzy. Dla zainteresowanych przygotowano materiały reklamowe i szeroką gamę publikacji, których wydawcą jest CRP. Mamy nadzieję, że rozmowy z artystami odwiedzającymi IV WSC zaowocują w przyszłości pobytami twórczymi w pracowni ceramicznej Centrum, która od jakiegoś czasu jest rozbudowywana i wyposażana w nowy sprzęt.

Spotkania okazały się imprezą bardzo ciekawą i inspirującą - dla odwiedzających była to jedyna okazja, aby zapoznać się z ofertą pracowni ceramicznych z całego kraju, dla ceramików pretekst do spotkań, wymiany doświadczeń, podpatrywania, co robią inni, a także do zakupów materiałów i narzędzi potrzebnych do pracy twórczej.

Szczególne podziękowania za zaproszenie CRP do Parku Skaryszewskiego należą się organizatorom imprezy ze Związku Ceramików, a zwłaszcza Dariuszowi Osińskiemu. Jest on inicjatorem wielu działań upowszechniających sztukę ceramiczną, prowadzi stronę internetową poświęconą tej dziedzinie artystycznej - www.ceramikinfo.blog.onet.pl, a jednocześnie od lat promuje orońską pracownię ceramiczną Bogusława Dobrowolskiego.

» fotorelacja z całej imprezykategoria: Aktualności, wiadomość dodano: 2008-07-07 14:46:19, czytane: 3919 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional