Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

Dorota Nieznalska

W czerwcu Centrum Rzeźby gości młodą artystkę, Dorotę Nieznalską, absolwentkę Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, studentkę pracowni prof. Franciszka Duszenki oraz pracowni multimedialnej Grzegorza Klamana.



Więcej zdjęć w galerii Dorota Nieznalska

Nieznalska ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych – krajowych i zagranicznych. Wystawiała swoje prace m.in. w Szwecji, Niemczech, Anglii, Belgii, USA.

Artystka znana jest również jako autorka Pasji, instalacji prezentowanej w roku 2001 w Galerii WYSPA w Gdańsku, w związku z którą została oskarżona o obrazę uczuć religijnych. Proces trwa do dzisiaj.

W CRP Nieznalska realizuje projekt pt. Wieniec mistyczny, który będzie prezentowany na wystawie międzynarodowej w Kalmarze w Szwecji, 13 września br.

fot. www.nieznalska.art.plfot. www.nieznalska.art.pl
fot. www.nieznalska.art.pl

Projekt ten jest kontynuacją wcześniej podjętego tematu „mitologii cierpienia”, gdzie wykorzystałam symboliczny motyw korony – wieńca cierniowego. Były to czterdzieści cztery korony cierniowe połączone w łańcuch. Pracę tę pt. „NR 44” prezentowałam po raz pierwszy 4 kwietnia 2006 roku w Niemczech, w ramach stypendium pobytowego Kunstforum Ostdeutsche Galerie w Regensburgu. Następnie praca była pokazana w Galerii Stary Browar w Poznaniu na wystawie indywidualnej. Obecny projekt „Wieniec mistyczny” to 30 obiektów odlanych z brązu metodą na wosk tracony, połączonych ze sobą w odstępach za pomocą łańcucha.

Dorota Nieznalska
dorota.nieznalska@wp.pl

www.nieznalska.art.pl

 



kategoria: Pobyty indywidualne, wiadomość dodano: 2008-06-13 08:19:59, czytane: 4884 x




mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional