Centrum Rzeźby Polsiej w Orońsku
 Archiwum

wybierz kategorię:

Szukaj w aktualnościach

GALERIA PRZEZ DOTYK

W ramach projektu Dostępne muzeum. Zintegrowany program dla osób niepełnosprawnych w Ulanowie k. Stalowej Woli, w dniach od 25 kwietnia do 15 maja, odbył się plener rzeźbiarski, na którym możliwość pracy w kamieniu oraz wymiany doświadczeń mieli artyści z Polski i Ukrainy.Więcej zdjęć w galerii GALERIA PRZEZ DOTYK

Zarówno spotkanie twórców, jak i pokaz prac będących efektem tego spotkania są częścią realizowanego przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina.

Są to już drugie warsztaty, których organizatorem jest stalowowolskie muzeum, a partnerem Centrum Rzeźby Polskiej, reprezentowane przez Jarosława Pajka – koordynatora projektu, komisarza wystawy i autora ekspozycji.

W tegorocznej edycji Polskę reprezentowali – Antonina Wysocka-Jończak, Bogdan Markowski, Ryszard Stryjecki, Szczepan Siudak, Marcin Mielczarek; zaś Ukrainę – Wasyl Gogol, Taras Rodycz, Taras Danyluk, Aleksander Honczaruk, Dmytro Zabielin.

Powstało 13 prac w granicie, które wzbogaciły tworzoną od ubiegłego roku Galerię przez dotyk – plenerową wystawę przed gmachem Muzeum Regionalnego. Obecnie ekspozycja liczy 24 rzeźby.kategoria: Plenery, wiadomość dodano: 2008-05-21 13:58:28, czytane: 5055 x
mkidn
Zrealizowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Copyright © Centrum Rzeźby Polskiej 2006 - 2019
zdjęcia: Jan Gaworski
Wszelkie prawa zastrzeżone

wykonanie/created by: Wojciech Głogowski

Valid HTML 4.01 Transitional